Altayçeşme Mah. İstiklal Cad. No:100 / 2 Maltepe/İstanbul 0850 259 20 21 Hafta İçi - 08:30 - 18:30
Yangın Alarm Sistemleri Bakım

Yangın Alarm Sistemleri Bakımı

Yangın alarm sistemleri evinize, iş yerinize, fabrikanıza kurdurmak kadar Yangın Alarm Sistemlerinin Bakımı da o kadar önemlidir.

Yangın alarm sistemlerini belirli

; mülkleri, insanları ve varlıklarını korumaya yardımcı olması beklenir. Ama yangın algılama sistemlerine bakıp tam olarak operasyonel olup olmadıklarını anlayamazsınız. Diğer herhangi bir sistemde olduğu gibi, elektronik ve diğer bileşenler zamanla bozulabilir ve sistemin çalışmasını tehlikeye atabilir. Toz, kir ve diğer kirletici maddeler duman dedektörlerinde sorunlara yol açabilir. Yeniden yapılanma ve uygun olmayan bakım prosedürleri gibi unsurlar da yangından korunma ekipmanına zarar verebilir. Ancak uygun testler, muayene ve yangın alarm sistemleri periyodik bakım ile yangın alarm sisteminizi optimum çalışma performansında tutabilirsiniz. Korumanın sağlanmasına ek olarak, sisteminizi iyi durumda tutmak, beklenmedik acil durum onarımlarını ve yanlış alarmları önleyerek masrafları da azaltır.

Sistemin yaşını ve bakım geçmişini bilmek, operasyonel hazırlığını sürdürmek için uygulamanız gereken adımları belirlemenize yardımcı olur.

  • Beş yaşından küçük yangın alarm sistemleri, sürdürmek için az çaba gerektirmelidir. Bu kadar genç sistemlerde, problemler genellikle uygunsuz topraklama veya voltaj geçişleri gibi çevresel faktörler gibi marjinal kurulumdan kaynaklanır. Nitelikli uzmanlar tarafından yapılan periyodik sistem testi ve muayenesi ile birçok problem tespit edilebilir.
  • Beş ila on yaş arasındaki sistemler, sert, ancak normal çevresel faktörlerin neden olduğu bileşen arızalarına maruz kalabilir. Voltaj dalgalanmaları, sıcaklık ve nem, sistem arızasına veya sıkıntı alarm sorunlarına neden olabilir.
  • On ile onbeş yaş arasındaki yangın uyarı sistemleri hala uygun yaşam güvenliği cevabı sağlayabilir. Bununla birlikte, bu kategorideki sistemler, uygun bakım prosedürleri uygulandığında bile çok dikkat gerektirir. Sistemin kötü bir bakım geçmişi olması veya hiç olmaması durumunda, bileşenlerin arızası ve sistem bileşenlerinin yanlış izlenmesi meydana gelebilir.
  • 20 yaşına yaklaşan sistemler, teknolojik ömür beklentilerinin ötesinde olabilir. Sistem düzgün bir şekilde sürdürüldüğünde tatmin edici bir şekilde çalışmaya devam edebilir, ancak acil durumlarda uygun sistem yanıtının gerçekleşmesini sağlamak için eğitimli uzmanlarca test ettirmeye, inceleme ve yangın algılama sistemleri bakımı yaptırmaya ihtiyacınız vardır.

Türkiye’de örnek teşkil eden pek çok entegre güvenlik sistemine imza atan ZR Elektronik; teknik destek ve periyodik bakım, uygulanan veya uygulanmış projelerin kontrolü ve stabilize çalışması için özel çözümler sunmaktadır. Ev ya da iş yerlerinizde bulunan yangın alarm sistemlerinin kontrol ve bakımı için ZR Elektronik ile iletişime geçebilir, sistem bakımını profesyonel bir kadrodan destek alarak yaptırabilirsiniz.